آژانس خبری فانوس شمال

5

استاندار مازندران در آیین معارفه شهرستان محمودآباد: تغییر فرماندار صرفا تغییر یک شخص نیست

  • کد خبر : 8285
  • 27 اسفند 1400 - 23:00
استاندار مازندران در آیین معارفه شهرستان محمودآباد: تغییر فرماندار صرفا تغییر یک شخص نیست
استاندار مازندران در آیین تکریم و معارفه فرماندار شهرستان محمودآباد گفت: تغییر فرماندار صرفا تغییر یک شخص نیست بلکه تمام نظام مدیریتی شهرستان باید تغییر کرده و دچار تحول شود.

به گزارش فانوس پرس از مازندران ، سید محمود حسینی‌پور با اشاره به حضور گسترده مردم محمودآباد در این آیین، اظهار کرد: فرماندار جدید باید قدر این مردم را بداند و حضور میدانی مردم تکلیف ما را سنگین تر می‌کند.

وی با اشاره به قدمت طولانی و موقعیت جغرافیایی شهرستان محمودآباد گفت: این مجموعه در تاریخ بعد از تاسیس بندر انزلی در منطقه شمال، دومین نقطه‌ای است که به لحاظ بندری مورد توجه حاکمان وقت قرار گرفته بود که این مسئله حائز اهمیت است و از نگاه موقعیت جغرافیایی این منطقه به عنوان نوار مواصلاتی شرق و غرب استان و پایتخت، مرکز تردد سالانه حداقل ۳۰ میلیون گردشگر است که ناگزیر به عبور از این مسیر هستند.

حسینی‌پور بیشتر بودن جمعیت روستایی این شهرستان نسبت به جمعیت شهری را یک ویژگی منحصر به فرد دانست و افزود: از بستر روستاها باید در جهت رشد و اعتلای این شهرستان حداکثر استفاده شود و مسئولان توجه و نگاه ویژه‌ای به این ظرفیت داشته باشند.

وی با بیان اینکه ۱۵ درصد برنج استان در این شهرستان تولید می‌شود، گفت: متاسفانه سیستم کشاورزی استان هنوز سنتی است اما این ظرفیت وجود دارد که با تبدیل آن به سیستم صنعتی، تولید محصولات با کیفیت چند برابر شود؛ محمودآباد قابلیت این را دارد که با صنعتی شدن، تولید ۱۵ درصدی برنج استان به ۲۵ درصد برسد.

استاندار مازندران افزود: با دستور شخص رییس جمهور بودجه مشخصی برای امر کشاورزی به طور ویژه برای زهکشی زمین های کشاورزی در نظر گرفته شد.

حسینی پور با بیان اینکه اثر تولیدات کشاورزی اگر بیشتر از تولیدات نظامی نباشد کمتر هم نیست، گفت: دنیا در آینده دچار جنگ غذایی خواهد شد و امروزه شاهدیم که امنیت غذایی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و این استان نقش موثری در تامین سبد غذایی دارد.

استاندار مازندران با اشاره به رتبه نخست شهرستان محمودآباد در تولید گل های شاخه بریده در سطح استان، ابراز گلایه کرد: محمودآباد با رتبه های خوب در زمینه گل و گیاه نیازمند برنامه ریزی است و برگزاری جشنواره های مختلف گل و گیاه می‌تواند این شهرستان را به یک برند تبدیل کند.

تغییر فرماندار صرفا تغییر یک شخص نیست

سیدمحمود حسینی‌پور همچنین با اشاره به وجود ۱۳۰۰ هکتار باغ مرکبات و ۱۸۰۰ هکتار اراضی کشاورزی در این شهرستان، این ظرفیت‌ها را امتیازات ویژه این شهرستان برشمرد و اذعان کرد: امتیازاتی که این شهرستان دارد می تواند یک کشور را بی نیاز کند.

وی با تاکید بر برنامه‌ریزی برای به حرکت درآوردن ظرفیت های عظیم موجود در شهرستان محمودآباد اضافه کرد: از ۱۳۲ واحد صنعتی تولیدی که در شهرک شهدای محمودآباد وجود دارد تنها ۵۷ واحد آن فعال است که راه اندازی واحدهای غیرفعال حتما باید در دستور کار فرماندار جدید قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان مازندران با بیان اینکه بستر مدیریتی در استان این اجازه را نداد تا جوانان تحصیل کرده شغلی در خور شان داشته و اثرگذار باشند، خاطرنشان کرد: باید شرایط اشتغال غیردولتی برای جوانان تحصیل کرده فراهم شود تا جوان تحصیل کرده در صف استخدام معطل نشوند.

حسینی‌پور با بیان اینکه ما نباید به وضع موجود اکتفا کنیم، مفهوم دولت انقلابی را انجام اقداماتی با رنگ و بوی انقلابی و جهادی عنوان کرد و افزود: فرماندار جدید باید ظرفیت های فکری این شهرستان را جمع کند، ما نباید مسیر مدیریت را در چرخه مدیریت صنعتی دنبال کنیم و تحول اساسی در بنیان های مدیریتی این شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مازندران فساد اداری را یکی از موانع توسعه در شهرستان محمودآباد برشمرد و افزود: فساد اداری بنیان توسعه را از بین می‌برد و می‌تواند تمام چرخه اصلی اقتصاد را نابود کند.

وی تاکید کرد: نباید اجازه نفوذ فساد در دستگاه های اداری داده شود و مبارزه با فساد و به ویژه فساد اداری یکی از ماموریت های فرماندار جدید است.

حسینی‌پور همچنین با تاکید بر برطرف شدن موانع سرمایه‌گذاری گفت: سرمایه گذاری باید در شهرستان تسهیل شود و فرماندار مأموریت دارد تا جلوی هرگونه رشوه و سواستفاده در تسهیل سرمایه گذاری را بگیرد.

وی با اشاره به ضرورت تغییر مدیریت در استان گفت: دلیل عدم پیشرفت مازندران مدیریت ضعیف است و همچون همه شهرستان ها باید سند آمایش سرزمینی در محمودآباد با درایت فرماندار تدوین شود.

عالی‌ترین مقام اجرایی مازندران با بیان اینکه انجام کارهای جاری خدماتی گزارش ندارد، خطاب به مسئولان یادآور شد: زمانی می توانید گزارش کار دهید که ثروت مردم افزایش یابد که با این ظرفیتی که در شهرستان وجود دارد کار سختی نیست.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه مدیریتی نباید تبدیل به سهامی خاص شود بیان کرد: مبادا دچار انحراف در مسیر مدیریتی شویم، وقتی مدیران دچار انحراف می‌شوند عقب ماندگی در شهرها اتفاق می‌افتد.

سید محمود حسینی‌پور در رابطه با فرماندار جدید محمودآباد گفت: علیزاده را همه جریان های سیاسی و اجتماعی شهرستان پذیرفته اند که این اتفاق کم‌نظیر و یک شاخصه مهم است، وی شناخت خوبی از شهرستان دارد و این امتیاز بزرگی است.

در ادامه حجت‌الاسلام سید احمد جباری امام جمعه محمودآباد گفت: فرماندار جدید از کارنامه ارزشمندی برخوردار است که می‌تواند محمودآباد را در مسیر توسعه حرکت دهد.

جباری تصریح کرد: هر شهری فراخور حال خودش مشکلات ویژه‌ای دارد که محمودآباد از این قاعده مستثنی نیست و امیدواریم فرمانداری که از بدنه این شهرستان انتخاب شده بتواند مشکلات موجود را حل کند.

تغییر فرماندار صرفا تغییر یک شخص نیست

همچنین روح‌الله علیزاده فرماندار جدید محمودآباد نیز در آیین معارفه ضمن تشکر از حسن اعتماد استاندار مازندران، بیان کرد: راهبرد بنده استفاده از خرد جمعی در شهرستان است و تشکیل تیم اندیشه ورز جهت توسعه محمودآباد در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به قرارگیری در آستانه نوروز ۱۴۰۱ خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه های اجرایی از همین لحظه باید آماده باشند تا خدمات شایسته‌ای به شهروندان و گردشگران در ایام نوروز ارائه کنند.

علیزاده با بیان اینکه محمودآباد مأمن و پناهی برای سرمایه‌گذاری خواهد بود و از این ظرفیت نهایت استفاده خواهد شد، افزود: باید بتوانیم با جذب سرمایه‌گذاری رونقی در حوزه اقتصاد مردم این منطقه داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، آیین تکریم و تودیع خسرو طالبی فرماندار پیشین و معارفه روح‌الله علیزاده فرماندار جدید شهرستان محمودآباد، با حضور سید محمود حسینی‌پور، استاندار مازندران، ولی‌الله فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، امامان جمعه محمودآباد و سرخ‌رود و روسای ادارات و اعضای شورای تامین شهرستان در مجتمع فرهنگی و هنری غدیر اداره‌ فرهنگ و ارشاد برگزار شد.

گفتنی است، روح الله علیزاده متولد سال ۱۳۵۰ و دارای مدرک کارشناس ارشد علوم سیاسی است. وی سوابقی چون بخشدار مرکزی محمودآباد، سرپرست بخشداری مرکزی گلوگاه، بخشدار کلباد شهرستان گلوگاه، کارشناس سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان گلوگاه و کارشناس دفتر امور روستایی اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران را در کارنامه دارد.

لینک کوتاه : https://fanospress.ir/?p=8285

برچسب ها

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.