آژانس خبری فانوس شمال

تاریخ : یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ 20 جماد ثاني 1443 Sunday, 23 January , 2022
4

نزدیک به شانزده هزار خدمات پزشکی،اسکان، تحصیلی، معشیتی و به خصوص خدمت به بیماران دیابتی داشته ایم

  • کد خبر : 5472
  • 17 اردیبهشت 1400 - 15:14
نزدیک به شانزده هزار خدمات پزشکی،اسکان، تحصیلی، معشیتی و به خصوص خدمت به  بیماران دیابتی داشته ایم
به جرات می‌توانم بگویم تا به امروز نزدیک به شانزده هزار خدمات پزشکی،اسکان، تحصیلی، معشیتی و به خصوص خدمت به بیماران دیابتی داشته ایم و این نشان دهنده آن است که مهمترین تعریف برای ما انسانیت است.

پانزدهم اردیبهشت  در سالن نشست خبری واقع در شمال غرب تهران با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران، کنفرانس خبری ای به اتفاق دکتر محمدرضا اتحاد،ریاست محترم فدراسیون جهانی دفاع شخصی جیتسا ،ابراهیم صنوبر رئیس موسسه بین المللی سفیران صلح و دوستی و دکتر گرندمستر سیدافشین مباشر، نائب رئیس فدراسیون جهانی دفاع شخصی جیتسا و رئیس کمیته جهانی بادیگاردی جیتسا با موضوع انتصابات جدید بین اعضای هیئت رئیسه، اقدامات خیرخواهانه هر دو موسسه، امضاء تفاهم نامه ای در خصوص همکاری دو جانبه فی مابین فدراسیون جیتسا و موسسه سفیران صلح برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، ابراهیم صنوبر رئیس موسسه سفیران صلح جهانی آغاز کننده جلسه و معرف افراد در این نشست خبری بودند و متنی را که شاکله آن منشوری در حوزه بشردوستانه بود در حضور اصحاب رسانه و جمع حاضر قرائت نمودند که در واقع پیام صلح طلبی بوده است.

متن منشور به شرح زیر است:

تمامی انسانها آزاد به دنیا آمده اند و از نظر حقوق و حیثیت با هم برابرند. همه باید از حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با شیوه ای عادلانه برخوردار باشند. همه انسان‌ها فارغ از هر رنگ و نژاد و طبقه بسیار محترم هستند و اختلاف ظاهری ناشی از تولد نباید مانع از برخورداری از حقوق شود. کرامت و شرافت آدمیان به نژاد، رنگ و ملیت نیست و باید انسان در هر شرایطی محترم شمرده شود. نفس و جان آدمی بسیار محترم است و انسان دارای کرامت ذاتی است و لذا جان انسان باید در امان باشد و به هیچ وجه نباید مورد جسارت، خشونت، تعرض، شکنجه و قتل قرار گیرد و هر اقدامی که زمینه ساز هتک حرمت به او شود و این حق او را مورد تجاوز قرار دهد اقدامی ضد بشری است و باید از گسترش آن جلوگیری به عمل آید. هر انسانی در هر جایگاهی در برابر جامعه اش، مسئول است و می بایست تمامی تلاش خود را جهت پیشرفت جامعه اش انجام دهد.

انسان باید با اختیار و آزادی تصمیم بگیرد، انتخاب کند و عمل نماید و هیچ کس حق ندارد انسان را با اجبار به کاری بگمارد و نباید حق انتخاب آزادانه و اختیار او مورد تعرض قرار گیرد و تفتیش عقاید و مواخذه و تعرض فرد به واسطه داشتن عقیده، نظر و رأی آزادانه اش امری ناپسند است. صلح باید به صورت دائم ،پایدار و عادلانه در بین جوامع جهانی برقرار باشد.

انسان از منظر کرامت، منزلت و شخصیت در بالاترین جایگاه ممکن است و لذا هر گونه اعمال نژاد پرستی، نادیده گرفتن حقوق و برتری طلبی در برابر دیگران بر پایه ملیت، نژاد، رنگ، زبان، جنسیت، مذهب، عقیده، مال و ثروت و موقعیت های اقتصادی، اجتماعی، خانوادگی، قومی و مانند آن ها از اخلاق و انسانیت به دور است و نظر و عقیده همه انسان های جهان از هر رنگ و نژادی که باشند باید محترم شمرده شود. انسان ها حق دارند

در کنار یکدیگر یک زندگی صلح آمیز و دوستانه را تجربه کنند. زندگی در جهانی مبتنی بر عدل و انصاف حق هر انسانی است. همه جمعیت ها، گروه ها، قومیت ها می توانند در کنار یکدیگر از یک زندگی انسانی، با کرامت و مسالمت‌آمیز بهره ببرند. پیروان ادیان آسمانی باید در کمال صلح، دوستی، برادری و برابری و احترام متقابل با یکدیگر تعامل داشته باشند و زمینه ساز یک زندگی به دور از درگیری و دشمنی و سرشار از تفاهم و تعاون باشند.

حریم خصوصی همه انسان‌ها محترم است و باید مصون از تجاوز باشد و هرگونه دخالت و تجسس در زندگی و حریم خصوصی افراد بدون اذن فرد مذموم است و نباید با ورود به حریم خصوصی دیگران زمینه آزار آنها ایجاد شود. شرافت، حرمت و آبروی هیچ‌کس نباید مورد تعدی و تعرض قرار بگیرد.

برخورداری از عدالت و قوانین عادلانه در جامعه حق هر شهروندی است. قانون باید حقوق افراد را به صورت برابر و بدون تبعیض مورد حمایت قرار دهد و همه افراد برای برقراری عدالت مسئول هستند و باید از حق و حقیقت دفاع کنند. شایسته نیست که کسی به بهانه انجام عمل آزادانه خود، عدالت اجتماعی و حقوق دیگران را زیر پا گذارد و موجب سلب آزادی و امنیت دیگران شود.

همه در برابر قانون دارای حقوق مساوی هستند و همه انسانها سزاوارند تا بدون هیچ تبعیضی در پناه قانون باشند. هر انسانی محق است در برابر قانون در همه جا به عنوان یک شخص به رسمیت شناخته شود. حمایت قانون بايد جامعیت داشته باشد و شامل همه افراد باشد و با لحاظ قرار دادن منافع عموم مردم و نه فقط یک گروه خاص، در راستای تامین نيازهاي حقوقي جامعه تدوین شود. منافع جامعه و حمایت قانون نباید در انحصار هیچ قشر خاصی قرار گیرد و قوانین جامعه باید در راستای نفی هر گونه استبداد و انحصار باشد تا همه بتوانند به طور یکسان مورد حمایت قانون قرار گیرند.

وی در ابتدا ضمن خوشآمد گویی اظهار داشتند: عرض سلام و ادب و ارادت دارم خدمت شخصیت‌های ارزشمند فرهنگی، هنری و ورزشی، اصحاب رسانه، و اعضای محترم فدراسیون جهانی جیستا، موسسه خیریه یاران و موسسه بین المللی سفیران صلح که در این جلسه معنوی شرف حضور دارند. جلسه ای که در آن حضور دارید نشست خبری اعضای هیات رییسه فدراسیون جهانی جیتسا و موسسه بین المللی سفیران صلح و امضای تفاهم نامه همکاری بین این دو مجموعه است و امید است بازتاب بسیار خوبی به لحاظ اجرایی در عرصه‌های ملی و بین المللی در زمینه‌های ورزشی، فرهنگی و اجتماعی داشته باشد.

در ادامه دکتر محمدرضا اتحاد، ریاست محترم فدراسیون جهانی دفاع شخصی جیتسا در حضور اصحاب رسانه گفتند:

فدراسیون جهانی دفاع شخصی جیتسا با ۵۷ کشور جهان در حال مراوده است که در حال حاضر یکی از قوی ترین ورزش‌های رزمی در دنیا محسوب می‌شود. جیتسا شاکله آن مردمی و مردم داری است.به لطف خداوند پیشنیه فرهنگی و مرام اصیل ایرانیان را در سطح دنیا اشاعه دادیم. ورزش جیتسا جزء آن دسته از ورزش‌هایی است که در سازمان ملل به ثبت رسیده است و جزء ورزش‌هایی است که در تالار مشاهیر جهان هم به ثبت رسیده است. در فدراسیون جیتسا کمیته خیریه ای شکل گرفته است که با قدرت و به صورت درون سازمانی که از داخل خود مجموعه است بنا شده است. یادآور می‌شوم که از قدیم ورزشکاران دستگیر مردم و مستضعفان بوده اند و ما هم از این مهم مستثنی نیستیم به خصوص در این دوران کرونایی که دو سال است گریبانگیر جامعه شده است.

دکتر اتحاد به فعالیت‌های خیرخواهانه کمیته خیریه فدراسیون اشاره کرد و گفت: به جرات می‌توانم بگویم تا به امروز نزدیک به شانزده هزار خدمات پزشکی،اسکان، تحصیلی، معشیتی و به خصوص خدمت به  بیماران دیابتی داشته ایم  و این نشان دهنده آن است که مهمترین تعریف برای ما انسانیت است.

رئیس فدراسیون جهانی دفاع شخصی جیتسا در رابطه با این نشست افزود:خیلی خوشحالم که توافق نامه بین مجموعه ما و موسسه بین المللی سفیران صلح در حال انعقاد است و امیدوارم این مهم بین نهادهای دیگر هم شکل بگیرد و از طرف جامعه جهانی جیتسا این قول را می‌دهم که بتوانیم سفیر و ترویج دهنده خوبی  در سطح جهانی باشیم تا بتوانیم فرهنگ رفاقت جهانی و رقابت دوستانه را که شعار جیتسا است را اشاعه دهیم.

اتحاد در پایان تصریح کرد: جا دارد تشکر کنم از آقای ابراهیم صنوبر و دکتر افشین مباشر و از آقای پهلوان و دیگر عزیزان که در جمع حضور دارند.

در ادامه این نشست ،دکتر گرندمستر سیدافشین مباشر، نائب رئیس فدراسیون جهانی دفاع شخصی جیتسا و رئیس کمیته جهانی بادیگاردی جیتسا به ایراد سخنرانی پرداختند و خاطرنشان کردند: ما فدراسیونی هستیم که اقدام شده از تمامی رشته های رزمی هستیم و تنها تفاوت ما این است که ما نیامده ایم سبک دیگران را آموزش و ترویج دهیم بلکه اصالت ایرانی را برای تمامی جهانیان بازگو کنیم.

وی ادامه داد: خیلی سال است به لطف خداوند فعالیت‌های خیلی خوبی داریم و در سال ۹۹ با مجوزهایی که صادر شد به عنوان انجمن رسمیت پیدا کردیم و حیطه فعالیت‌های ما گسترش پیدا کرد.

نائب رئیس فدراسیون دفاع شخصی جیتسا به تاثیرات ویروس منحوس کرونا در عرصه ورزش اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایطی که کووید ۱۹ در جهان تاثیر منفی گذاشت در عرصه ورزش این ویروس منحوس تاثیرگذار بود و متاسفانه اعزام‌ها و همایش‌ها و سمینارها کنسل شد اما با هوشمندی و اقداماتی که در فدراسیون صورت گرفت چندین همایش و دوره‌های بادیگاردی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ترتیب دادیم و انشاالله تصمیم داریم ۳۱ اردیبهشت ماه با همکاری فدراسیون همگانی و کمیته ثبت رکورد کشور مراسمی تحت عنوان ثبت رکورد داشته باشیم که در صدد این هستیم پنج رکورد را در جهان جابه جا کنیم.

سید افشین مباشر تصریح کرد: به لطف آقای صنوبر و آقای اتحاد تفاهم نامه ای امضاء شد که انشاالله بتوانیم اقدامات مفیدی را به سرانجام برسانیم.

رئیس کمیته جهانی بادیگاردی جیتسا اقدامات خیرخواهانه را وظیفه این کمیته و ورزشکاران دانست و اظهار داشت: در اقدامات خیریه قاعدتا ورزشکاران ما پیش قدم بوده اند و این یک وظیفه از سوی ما است که در این فعالیت‌های خیرخواهانه شرکت کنیم و ما هدفمان مردم عزیز است که کنارشان همیشه باشیم. عنوان و سازمان زیاد مهم نیست مهم انجام فعالیت خیرخواهانه در هر جایگاه و لباس است.

در پایان این نشست جناب آقای دکتر ابراهیم صنوبر ( ریاست محترم موسسه بین المللی سفیران صلح ) به سمت عضویت شورای مرکزی و هیئت رئیسه فدراسیون جهانی جیتسا منصوب گردیده و حکم انتصاب ایشان بطور رسمی صادر و تقدیمشان گردید، سرکار خانم دکتر بارانی ( نایب رئیس موسسه سفیران صلح ) به سمت مدیر روابط عمومی بین الملل و کمیته راهبردی فدراسیون جهانی جیتسا منصوب گردیده و حکم انتصاب ایشان صادر و تقدیمشان گردید، جناب آقای دکتر گرند مستر اتحاد ( ریاست محترم فدراسیون جهانی دفاع شخصی جیتسا ) به سمت عضویت شورای مرکزی و هیئت رئیسه موسسه بین المللی سفیران منصوب گردیده و حکم انتصاب ایشان صادر و تقدیمشان گردید .

سید افشین مباشر برای چندمین سال پیاپی بعنوان ( عضویت رسمی هیئت رئیسه موسسه بین المللی سفیران صلح ) ،هم چنین از تاریخ فوق بعنوان ریاست کمیته ثبت رکورد معاونت فرهنگی ورزشی موسسه بین المللی سفیران صلح منصوب گردید .همچنین حکم انتصاب دکتر مباشر توسط ریاست محترم فدراسیون ( دکتر گرندمستر اتحاد ) بعنوان نایب رئیس فدراسیون جهانی جیتسا و ریاست کمیته بادیگاردی جهانی جیتسا مجددا تائید و تصویب گردیده و صادر گردید و به ایشان اعطاء شد.

لینک کوتاه : https://fanospress.ir/?p=5472

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.