آژانس خبری فانوس شمال

3

با حضور دانشجویان خارجی دانشگاه فذا بین المللی میشود

  • کد خبر : 7409
  • 04 شهریور 1400 - 10:21
با حضور دانشجویان خارجی دانشگاه فذا بین المللی میشود
به گزارش فانوس شمال، شیخ السلامی رییس دانشگاه علمی کاربردی مازندران در نشست خبری که در مرکز علمی کاربردی فذا امل برگزار شد، گفت: ۲۲ مرکز علمی کاربردی در استان داریم، که ۲۰ مرکز دانشجو برای امسال می پذیرند و حدود ۷ هزار دانشجو در مراکز ما تحصیل می کنند، که ۲۷ درصد در حوزه صنعتی، ۵۲ درصد مدیریت، ۱۷ درصد فرهنگ و هنر و متاسفانه تنها ۴ درصد رشته های کشاوری کار می کنند .

وی ادامه داد: این مسئله ما را رنج می دهد در استانی که محصول کشاورزی دارد و باید صنایع تبدیلی انجام شود، چرا هرم دانشجویی در حوزه کشاورزی کم است.
رییس دانشگاه علمی کاربردی مازندران با بیان اینکه هدف ما تبدیل شغل است، عنوان کرد: رشته ها ما باید تبدیل به شغل شود، فرق ما با داشنگاه های دیگر که برای کارشناسی، ارشد و دکتری هستند نیز هم این است.

شیخ السلامی تصریح کرد: امروز می بینم افرادی که فقط تجربی کار می کنند، علم این فن را بلد نیستند و به همین خاطر تعمیرات انجام می شود ولی باز وسایل خرای خواهند شد؛ چرا که فرد علم اگاهی این وسیله را ندارد و فقط تجربی آموخته است، این مشکل کشور ماست و اگرحل نکنیم صنعت دچار مشکل می شود.
وی سه مرکز علمی کاربردی را در آمل از مراکز خوب استان خواند و افزود: سه مرکز خوب در آمل داریم که جزء مراکز مهم است، فذا که ماموریتش جامع علمی کاربردی است و دو افتخار به تازگی در این مراکز رقم خورده است، ایجاد رشته زبان بین الملل که در سه استان شمالی تنها مرکز خواهد بود و از لحاظ فنی مورد تایید مجامع بین المللی است.
رییس دانشگاه علمی کاربردی از موافقت با بین المللی کردن مرکز فذا خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از فاکتورها برای تحصیل محیط خوب و طبیعت انجاست، اگر از کشورهای دیگر بخواهند برای تحصیل بیاید یکی از آن همجواری با دریا و جنگل است و این عمل شود پذیرش دانشجوهای خارجی در مازندران روند خوب خواهد داشت.
وی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد۵ مازندران را یکی از دانشگاههای برتر استان دانست و بیان کرد: رشته هائ که در این دانشگاه تحصیل می کنند مانند، روابط عمومی و .. خلاء هایی هستند که در استان وجود دارد و امسال هم رتبه بالایی در دانشگاه علمی کابردی داشته است.
شیخ السلامی از دیگر مراکز فعال شهرستان را دانشگاه لبنی دوشه هراز عنوان کرد و افزود: مرکز دیگری که با هدف باز شد مرکز لبنی دوشه هراز است که جا دارد از مدیرعامل ان تشکر کرد که کارخانه هایی در کشور وجود دارند که به حوزه دانشگاهی می پردازند در واقع این دانشگاه برای خلا بخش کشاورزی است و برای استانی که هنر، خدمات، گردشگری و دیگر بخش ها جایگاه خوبی دارند که با صدوربیش هزار کد مدرسی در استان ان شالله شاهد شکوفایی بیشتری باشیم .
در ادامه رئیس مرکز علمی کاربردی دوشه هراز با اشاره به این شرکت عنوان کرد: به طور مستقیم ۲ هزار نیرو و۵ شرکت وابسته به دوشه هراز فعالیت می کنند.
وی از تاسیس دانشگاه لبنی دوشه هراز خاطرنشان کرد: با دو رشته از ۹۹ شروع کردیم ودر مسیر اولیه هستیم ماموریت ما این است که در راستای اهداف شرکت و کارخانه به رشته های چون صنایع غذایی، کنترل مواد غدایی و.. بپردازیم.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی دوشه هراز تصریح کرد: از مهر امسال با ورودی های جدید، ترم سه دانشگاه را نیز خواهیم داشت که با امکاناتی که در شرکت وجود دارد از پتانسیل شرکت در راستای بهره وری بیشتر است در ادامه این جلسه
افرا، رئیس دانشگاه علم و هنر۵ آمل در این نشست خبری عنوان کرد: ۴ مرکز درمازندران وجود داشت که پنجمین در امل بود یکی از آن بسته شد ولی همچنان پنجم در استان هستیم.
وی با بیان اینکه امسال بعنوان مرکز نمونه استان معرفی شدیم، خاطرنشان کرد: در مازندران مرکز نمونه و در کشور در میان۶۰۰ مرکز ، جز ۱۰ مرکز برتر انتخاب شدیم که این کار ما را سخت تر می کند.

لازم به ذکر است میزبان این برنامه مرکز علمی کاربردی فذا وابسته به شرکت فداست که بیش از ۲ هزار نیرو دارد، اولین دانشگاه جوار کارخانه کشور محسوب می شود، دارای دو هنرستان، مدرسه مهارت، مرکز رشد و مرکز بین المللی زبان استاین مرکز توسط حاج حبیب اردشیر تاسیس شد که خدمات زیادی به اشتغالزایی و صنعت کشور انجام داده است.

لینک کوتاه : https://fanospress.ir/?p=7409

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.